⏰ زمان تقریبی لازم برای مطالعه: ⏳ 4 دقیقه

راه اندازی یو پی اس (UPS)

دقت داشته باشید یو پی اس فقط برای زیرساخت های IT نیست و باید بخشی از استراتژی حفاظت از رایانه های رومیزی و شبکه خانگی شما باشد، خصوصا اگر شما یک سرور رسانه ی خانگی داشته باشید. در زمان قطع برق،یو پی اس برق اضطراری از طریق باطری را فراهم می کند، به شما امکان می دهد اطلاعات خود را با خیال راحت ذخیره کنید و دستگاه خود را به درستی خاموش کنید.

طریقه نصب و راه اندازی (PowerChute)

UPS APC شما باید دارای یک نسخه از PowerChute باشداگر نسخه قدیمی تر خود را در دستگاه خود نصب کرده اید، باید آن را به صورت دستی پاک کنید، اگر می خواهید اطمینان حاصل کنید که این پاک کردن به درستی صورت گرفته است، شما ممکن است بخواهید از Revo Uninstaller Pro یا نسخه رایگان استفاده کنید.

 

 

 

مطمئن شوید که کابل داده شما قبل از نصب نرم افزار به درستی متصل است، در غیر این صورت پیام زیر را دریافت خواهید کرد.

 

 

نصب و راه اندازی سریع و آسان پس از انجام مراحل زیر و پذیرش پیش فرض است.

 

 

چند گزینه ای که ممکن است بخواهید انتخاب کنید اعلان های به روز رسانی نرم افزار است. بعد از نصب یو پی اس، می توانید این تنظیمات را نیز تغییر دهید.

 

 

زمانیکه که نصب کننده برای 2.1 یا 3.0 به اتمام می رسد، شما این فرصت را دارید تا UPS خود را ثبت کنید. مرورگر پیش فرض شما به سایت APC باز می شود.

 

 

 استفاده از PowerChute

دقت کنید PowerChute در Taskbar است و وظیفه ی نظارت بر UPS  و قطع برق را دارد.

💡 مطالعه بیشتر 👈🏻  رله کنترل فاز چیست ؟

 

 

راه اندازی تنظیمات پاور چات به صورت زیراست.

 

 

شما می توانید تنظیمات مدت زمان اجرای یو پی اس را پس از قطعی برق به صورت زیر انجام دهید. به خاطر داشته باشید اگر شما تنظیمات را به مدت طولانی فعال کردید،قدرت بیشتری از باتری کم خواهد کرد.

 

 

PowerChute به شما اجازه می دهد که عملکرد  UPS خود  را بررسی کنید. همانطور که در این مثال نشان می دهیم در ساعت 9:30 بعد از ظهر به دلیل خاموشی در هالووین قرار دارد.

 

در قبل اشاره کردیم که شما می توانید Data Collection را خاموش کنید. به تنظیمات پیکربندی بروید و گزینه های جمع آوری داده را بردارید و انتخاب را ذخیره کنید.

 

 

در این قسمت شما می توانید نحوه دریافت اعلان ها را در حین وقایع قدرت پیکربندی و مدیریت کنید.

 

 

عملکرد سیستم هنگامی که برق قطع می شود

زمانی که برق قطع می شود، شما بر روی صفحه نمایش اعلان خواهید کرد و باید مقدار کافی زمان برای تکمیل کارهای سریع، ذخیره آن و خاتمه دادن به دستگاه خود داشته باشید.

 

دقت کنید اگر از رایانه خود دور هستید، جالب است بدانیدکه پس از گذشت زمان، دستگاه خود را در حالت Hibernate قرار دهید.

 

 

 

 

 

یکی دیگر از ویژگی های ارزنده تنظیمات مدیریت انرژی است. در واقع اگر این ویژگی را فعال کنید، دیگر اجزایی که به UPS وصل کرده اید می توانید در وضعیت کم قدرت قرار گیرند یا هنگامی که استفاده نمی شوند، خاموش شوند. این ها می توانند دستگاه هایی باشند که به قسمت پشتیبان باتری یو پی اس مانند پرینترها، بلندگوها یا مانیتورهای اضافی وصل نشده اند.

 

 استفاده از UPS APC همراه با PowerChutePersonalEdition بخش مهمی از استراتژی محافظت شما خواهد بود. البته اگر شما از یک لپ تاپ یا نوت بوک استفاده می کنید، استفاده از یو پی اس بسیار مهم نیست، زیرا باتری قدرت پشتیبان شما است.

 

با مهندس ابزار بروز باشید!

 

💡 مطالعه بیشتر 👈🏻  ترانسفورماتور ولتاژ

منبع : azaranups.com