⏰ زمان تقریبی لازم برای مطالعه: ⏳ 4 دقیقه

تنظیمات نرم افزار یوپی اس

علاوه بر نصب نرم افزار اختصاصی برای یو پی اس، شما بهتر است که برنامه را تنظیم کنید تا بتواند نیازهای خاص شما را برآورده کند. اگرچه شما می توانید تنظیمات پیش فرض سازنده را قبول کنید، تنظیمات نرم افزار یو پی اس می تواندشامل زمان کافی برای خاموش کردن کنترل کننده دامنه پایگاه داده،

Active Directory، سرور ایمیل و دیگر تنظیمات باشد. اطمینان حاصل کنید که یک سیستم یو پی اس زمان کافی برای بستن تمام برنامه های باز و ذخیره کردن آن ها در اختیار شما قرار می دهد. تنظیمات یو پی اس بر اساس سازنده و مدل یو پی اس متفاوت است. در شکل A نرم افزار Power Chute دستگاه APOH SOHO امکان تنظیم تنظیمات خاموش یو پی اس را مشخص می کند.

 

 

تنظیمات پیش فرض را بررسی کنید تا تعیین کنید آیا آنها نیاز به تغییر دارند یا خیر.شما می توانید مشخص کنید باتری چه مدت پس از خاموش شدن دستگاه ها روشن بماند.

هنگام تنظیم ، توجه داشته باشید که  شروع خاموش شدن یو پی اس با توجه به مقدار باتری تنظیم شده باشد (چه مدت زمان باتری در حال اجرا باشد با توجه به میزانی که باتری بتواند بار فعلی را ادامه دهد). بعضی از سرورها ممکن است شش، هشت یا حتی 10 دقیقه به طور کامل روشن بمانند.

تنظیمات زمان خرابی باتری یو پی اس

این یک واقعیت است که باتری ها پس از مدت خراب می شوند.این موضوع ممکن است به دلایلی مثل  چرخه عمر تکمیل شده، نقص تولید کننده یا علتها دیگر باشد بنابراین، حتی یک UPS با کیفیت بالا، نیاز به اطمینان از پشتیبان گیری داده ها دارد.

💡 مطالعه بیشتر 👈🏻  اصول نصب و راه اندازی سیستم (UPS)

خوشبختانه، باتری های UPS معمولا علائم هشدار دهنده ای دارد که نشان می دهند که یوپی اس دچار اشکال شده است. معنا و مفهوم آلارم ها در یو پی اس.یک مدل

آنلاین ممکن است سطوح بار قابل اعتماد را نداشته باشد، تنظیمات یو پی اس های مدل های آنلاین ممکن است هشدارها یا شاخص های شکست را روشن نکنند.

تنظیمات تست باتری یو پی اس کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که باتری ظرفیت لازم را برای برق رسانی به سیستم در زمان قطعی برق در اختیار دارد.

 

 

همیشه باتری ها را قبل از بروز هر گونه مشکل چک کنید و اقدامات لازم را برای تعمیر باتری یو پی اس به کار گیرید تا هنگام قطعی برق شما را غافلگیر نکند.روش آسان برای تست باتری یو پی اس

تنظیمات مربوط به اضافه کردن دستگاه های جدید به یو پی اس

فکر کنید که شما تعداد سیستم های جانبی کامپوتر را پس از گذشت مدت زمانی افزایش داده اید. سرورهای جدید، ایستگاه های کاری و لوازم جانبی همه تقاضای بیشتری را در دستگاه های UPS قرار می دهند، اما در اغلب موارد، UPS احتمالا با شبکه اصلی، زمانی که نیازهای برق کمتر بود، به کار گرفته می شد.

پس از گسترش، مطمئن شوید که UPS  ولتاژ آمپر / توان کل را  پاسخگو باشد. هرگاه یک قفسه سرور یا تجهیزات کارگاهی بیش از ظرفیت یو پی اس نصب کردید بهتر است یک یو پی اس جدید خریداری کنید یا باتری یو پی اس را گسترش دهید.

یو پی اس را به پرینتر لیزری متصل کنید

چاپ ممکن است برای شما یک کار مهم باشد، مثلا در بخش های صدور صورت حساب یا اعتبارو…اما استفاده  از یو پی اس کامپوتر برای پرینتر اصلا توصیه نمی شود،  پرینترهای لیزری به سرعت UPS را تحت فشار می گذارند و از سطوح بار استاندارد استفاده می کنند. اکثر مدل های یو پی اس به سادگی نمی توانند نیروی مورد نیاز را برای پرینتر لیزری تامین نمایند.

💡 مطالعه بیشتر 👈🏻  دوربین مدار بسته و انواع آن

 پشتیبان گیری از اطلاعات یو پی اس

پشتیبان گیری تنظیماتی است که اغلب  فراموش شده است: مطمئنش شوید که عملیات  پشتیبان گیری ویندوز (و روش های پشتیبان گیری شخص ثالث)را تکمیل کرده اید. اگر باتری شروع شود، عملیات پشتیبان گیری را انجام ندهید. همچنین، هنگام استفاده از ابزار پشتیبان ویندوز، مشخص کنید که این عملیات را در هنگام روشن بودن باتری انجام ندهد.

 

یو پی اس را در دوره های کوتاه مدت سرویس کنید

عمر مفید یک باتری معمولی UPS تنها چند سال است. دستگاه های UPS اغلب روی کف اتاق و پشت صندلی قرار می گیرند. فراموش کردن آنها آسان است.

همانطور که قبلا هم گفته شده  باتری ها در نهایت شروع به فرسوده شدن می کنند. بعد از چند سال، باتری ها ممکن است همچنان به کار خود ادامه دهند، اما همان

سطح خدمات اولیه را ادامه نخواهند داد. به عنوان مثال، یک باتری دو ساله تنها 12 دقیقه قدرت دارد اما ممکن است در ابتدا  18 دقیقه نیروی مورد نظر را تامین کند. هنگام بررسی نیازهای اضطراری برق، باید سنسور باتری و تخریب خدمات مرتبط را در نظر بگیرید.

بسیاری از دستگاه های UPS دارای باتری های قابل جابجایی هستند. چنین مدل ها امکان تغییر یک باتری یو پی اس را بدون استفاده از تجهیزات متصل فراهم می کند.

برای سالم نگه داشتن باتری بهتر است طول مدت دوره ی سرویس باتری را کاهش دهید و درصورت نیاز آن را تعمیر کنید. اطمینان حاصل کنید که مکان نصب یو پی اس گرم نباشد. تنظیمات نرم افزار یو پی اس را به دقت بررسی کنید.

 

با مهندس ابزار بروز باشید!

 

منبع : azaranups.com