⏰ زمان تقریبی لازم برای مطالعه: ⏳ 2 دقیقه

فهرست مطالبی که در این نوشته مطالعه خواهید کرد

LifeShield

ستون ها در  سازه های بتنی، فولادی و چوبی در محیط های دریایی و خیس بطور قابل توجهی در معرض آسیب‌های سازه‌ای و خوردگی هستند. در واقع سیستم ™LifeShield یک روش برای  ترمیم درجای سازه ای و یک روش جهت محافظت از ستون‌هایی است که دچار آسیب دیدگی و خوردگی شده‌اند می‌باشد. در این شیوه یک پوشش کامپوزیتی تقویت شده با استفاده از  الیاف شیشه (فایبر گلاسAR) دور محل آسیب دیده قرار می‌گیرد. این سیستم شامل گروت ترمیمی با مقاومت بالا جهت فراهم آوردن پوشش محافظ و مقاوم در برابر خوردگی است.

 

شکل های ژاکت کامپوزیتی

در واقع سیستم™LifeShield یک پوشش کامپوزیتی فایبر گلاس ویژه می‌باشد که یک پوسته محافظ پایدار و با دوام جهت تعمیر و محافظت از سازه را عرضه می‌کند. دقت کنید این پوشش‌ها در مقاطعی با انواع شکل‌های هندسی مختلف (دایره، مربع، Hشکل،هشت ضلعی و…) و ابعاد متنوع، متناسب با کاربری های مختلف ارائه می‌شود. گروت مورد استفاده در این روش از استحکام بالایی برخوردار است. علاوه بر این پیوندی قوی با بتن، فولاد، چوب و سایر مواد ساختمانی برقرار می‌کند. این گروت با فرمولاسیون منحصر به فرد به راحتی داخل پوشش کامپوزیتی قرار گرفته اطراف سازه ریخته می‌شود تا فضای موجود کاملا از گروت محافظ پر شود.

کار برد این پوشش  در محیط‌های خورنده از جمله نواحی مجاور جزر و مد دریایی، املاح و آب‌های شور، نفوذ مواد شیمیایی، رسوبات دریایی و جریان رودخانه که بر چرخه عمر سازه‌های ساحلی و دریایی تاثیر گذارند، مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

با مهندس ابزار بروز باشید!

💡 مطالعه بیشتر 👈🏻  ژاکت فولادی چیست؟