⏰ زمان تقریبی لازم برای مطالعه: ⏳ 3 دقیقه

انواع باتری  (UPS)

در واقع باتری هایی که در یوپی اس استفاده میشوند عبارتند از : سرب اسید ، نیکل کادمیم ، لیتیوم و سیلور آلکالین می باشند.

بهترین نوع باتری برای( UPS ) استفاده از  نوع سرب اسید (lead – acid) می باشد که با درپوش کاملا بسته شده و نیاز به سرویس و نگهداری ندارد و با ولتاژ 12 ولت استفاده می گردد .

نوعی دیگر از باتری ها نیز از سری نیکل متال هیبرید وجود دارد که رنج جریان آن سه هزار آمپر ساعت بوده و دارای طول عمر حدود ۲۵ سال می باشند.

در زیر چند نمونه از باتری ها را مشاهده میکنید

 

سیلد اسید

 

نیکل کادمیوم

 

اصول نگهداری از باتری های یو پی اس

در واقع نگهداری از باتری ها در درجه اول شامل چک کردن شارژ باتری، تنظیم آب آن است. با توجه به این که این باتری ها بدون نیاز به نگهداری هستند و نیازی به آب ندارند، با این حال امروزه تولیدکنندگان باتری ترجیح می دهند این نوع از باتری ها را با نام باتری های با نیاز به نگهداری کم معرفی کنند، تا اطمینان حاصل شود که در زمان فعالیت باتری، بازدیدهای دوره ای انجام می گیرد.

نحوه ی انتخاب مکان مناسب برای نصب یو پی اس

اولین نکته برای انتخاب مکان یو پی اس حجم و وزن یو پی اس است. اگر هنوز یو پی اس را خریداری نکردید قبل از خرید یو پی اس مکانی را که برای نگهداری یو پی اس در نظر گرفته اید  اندازه گیری کرده و یو پی اسی متناسب با آن خریداری نمایید.

اگر احتمال دارد در اینده به یو پی اسی با توان بالا نیاز پیدا کنید و یک باتری اضافه روی یو پی اس نصب کنید این مورد را نیز در نظر بگیرید و مکانی را انتخاب کنید که حجم مناسبی از باتری های یوپی اس را در خود جای دهد. سطحی که یو پی اس بر روی آن قرار می گیرد باید توانایی تحمل وزن باتری های یو پی اس را داشته باشد.چگونه یک باتری به یوپی اس اضافه کنیم؟

💡 مطالعه بیشتر 👈🏻  کلید اتوماتیک هوایی چیست

از مواردی که در نصب یو پی اسبه ان توجهی نمی شود قرار گیری آن در تابش خورشید است. اگر احتمال دارد که در طول روز آفتاب در مکان چرخش داشته و روی باتری های یو پی اس بیفتند آن را در نظر بگیرید.

از انجایی که باتری های یو پی اس باید در دمایی مناسب (زیر25 درجه) قرار داشته باشد، نورخورشید ذمای آن ها را بالا می برد و برای باتری ها یو پی اس مضر می باشند.

فاصله ی مناسبی برای یو پی اس از دیوار و دیگر لوازم منزل در نظر بگیرید تا جریان هوا به خوبی برقرار گردد. این فاصله حداقل باید 30 سانتی متر باشدمراقبت از کابل های یو پی اس از مواردی مهم در نگهداری صحیح یو پی اس می باشد.  کابل های یو پی اس بسیار حساس بوده و اگر در مکانی پر تردد قرار داشته باشد احتمال ایجاد اختلال در آن افزایش خواهد یافت.

 

با مهندس ابزار بروز باشید!