⏰ زمان تقریبی لازم برای مطالعه: ⏳ 3 دقیقه

آموزش رایگان نرم افزار کریر (Carrier Hap)

آموزش رایگان نرم افزار کریر (Carrier Hap)

معرفی نرم افزار کریر

نرم‌افزار تحلیل ساعتی کریر (به انگلیسی: Carrier HAP : Hourly Analysis Program)‏ یکی از قدیمی ترین و در عین حال جامع ترین نرم افزارهای موجود جهت محاسبات بار سرمایی و گرمایی ساختمان‌ها با کاربردهای مختلف می‌باشد. این نرم افزار قدرتمند امکانات بسیار زیاد و کاربردی را در عین سادگی و کاربری آسان در اختیار مهندسان تاسیسات و مکانیک قرار می‌دهد.

هم اکنون در بسیاری از نقاط جهان از این نرم افزار به عنوان مرجع محاسبات تاسیسات مکانیکی استفاده می‌گردد. در کشور ما ایران نیز این نرم افزار مورد تایید سازمان نظام مهندسی قرار گرفته و هم اکنون پروژه‌های تاسیساتی و طراحی‌های انجام گرفته توسط این نرم افزار مورد تایید قرار خواهد گرفت. این نرم‌افزار محصول شرکت معتبر آمریکایی سازنده دستگاهها و تجهیزات تهویه مطبوع، کریر است.

آموزش رایگان نرم افزار کریر (Carrier Hap)

آموزش رایگان نرم افزار کریر (Carrier Hap)

نرم افزار کریر امکانات دیگری از جمله انتخاب تجهیزات را برای فضاهای تعریف شده با سیستم‌های مختلف در اختیار کاربران قرار می‌دهد که می‌تواند کمک بسیار بزرگی برای مهندسان طراح تاسیسات مکانیکی باشد. HAP 4.5 یکی از بهترین و کامل ترین ورژن‌های Carrier بوده که بدون مشکل تحت تمای ویندوزها از جمله ویندوز 7،8 و 10 قابل نصب و فعال سازی می‌باشد.

کاربرد کریر (Carrier HAP : Hourly Analysis Program)

نرم‌افزار Carrier ، ارائه دهنده‌ی راه حل‌های نرم‌افزاری به جهت پیوستن به طراحی HVAC می‌باشد. این برنامه توسط سیستم  HVAC نوشته شده و به وسیله‌ی کارشناسان خبره و با تجربه‌ی صنعت پشتیبانی می‌شود و امکانات بسیار زیاد و کاربردی را در عین سادگی و کاربری آسان در اختیار مهندسان تاسیسات و مکانیک قرار می‌دهد.

نرم‌افزار Carrier یا همان‌طور که مهندسان شرکت کریر آن را با نام HAP ) Hourly Analysis Program ) می شناسند، برای کمک به مهندسین مشاور، پیمان‌کاران طراحی و ساخت، پیمان‌کاران HVAC، مهندسان تاسیسات و سایر افراد حرفه‌ای در زمینه‌های طراحی و آنالیز سیستم‌های تهویه مطبوع سازه‌های تجاری طراحی شده است.

💡 مطالعه بیشتر 👈🏻  آموزش مقدماتی تا پیشرفته AutoCAD Electrical

قابلیت‌های نرم‌افزار تحلیل ساعتی بار (HAP) برای طراحی فضاهای سبز نیز کاربردی است. در جریان آموزش نرم‌افزار Carrier در خواهید یافت که این برنامه، ابزار قدرتمندی برای طراحی سیستم‌ها و برآورد اجزا سیستم می‌باشد و با استفاده از HAP می‌توان به آسانی پروژه‌های گوناگونی را مدیریت کرد.

آموزش رایگان نرم افزار کریر (Carrier Hap)

HAP شامل دو ابزار است:

یکی ابزاری برای تخمین میزان بار و سیستم‌های طراحی، و دیگری ابزاری برای مدل‌سازی کاربرد انرژی ساختمانی و محاسبه‌ی هزینه‌های انرژی. هم‌اکنون در بسیاری از نقاط جهان از این نرم‌افزار به عنوان مرجع محاسبات تاسیسات مکانیکی استفاده می‌گردد. در کشور ما ایران نیز این نرم‌افزار مورد تایید سازمان نظام مهندسی قرار گرفته و پروژه‌های تاسیساتی و طراحی‌های انجام گرفته توسط این نرم‌افزار مورد تایید قرار خواهند گرفت.

در این مجموعه  آموزش از وبسایت مهندس ابزار سعی شده است که بیان مطالب بصورت کاربردی بوده و در انتها یک پروژه نمونه بصورت کامل طراحی گردد.

لطفا ما را با نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود در مسیر بهبود کیفیت آموزش ها و مطالب یاری کنید!

 

فیلم های آموزش

 

🔵 آموزش نرم افزار کریر HAP- قسمت 1 (محیط کاربری و ورود به برنامه)

 

🔵 آموزش نرم افزار کریر HAP- قسمت 2 (اطلاعات مربوط به آب و هوا)

 

🔵آموزش نرم افزار کریر HAP- قسمت 3 (اطلاعات مربوط به فضاها)

 

قسمت های بعدی به زودی ارائه می شوند…