⏰ زمان تقریبی لازم برای مطالعه: ⏳ 2 دقیقه

آموزش رايگان طراحی موتورخانه استخر

در اين مطلب قصد داريم تا كتاب آموزش طراحي موتورخانه استخر كه توسط دپارتمان پژوهش شركت پاكمن ارائه گرديده است را در اختيار شما همراهان گرامي قرار دهيم.

دراين كتابچه سعى شده تا به ساده ترين شكل،تاسيسات مورد استفاده درموتورخانه يك استخر شنا مورد بررسى قرارگيرد و به بحث هاى حاشيه اى پرداخته نشود.

در اين مجموعه، ِ طراحى سيستم گرمايش، فيلتراسيون و پمپاژ يك استخر مورد بررسى قرار گرفته است و با بهره گيرى از كتاب Ashrae و  تجربيات مديران شركت پاكمن در ساخت و طراحى تاسيسات مكانيكى استخر، مجموعهاى كم نظيرى درباره ى موتورخانه ى استخر در اختيار شما مهندسين و دانشجويان گرانقدر قرار بگيرد.

اين مجموعه در 5 فصل ارائه شده است كه فصل اول به عنوان مقدمه به بررسى كلى تاسيسات مجموعه استخر شنا پرداخته و نماى كلى از يك موتورخانه ى استخر تحليل شده است. در فصل دوم اين مجموعه به انتخاب سيستم گرمايشى براى استخر اشاره شده است و در ادامه نحوه انتخاب بويلر و ادوات گرمايشى استخر به تفضيل آورده شده است.

در فصل سوم اين كتابچه انواع فيلترها و روشهاى تصفيه آب با يكديگر مقايسه شده و در انتها طريقه محاسبات فيلترهاى شنى و انتخاب آنها براى استخرهاى شنا مورد بررسى قرار گرفته است.

در فصل چهارم سيستم پمپاژ استخر و جكوزى، در كنار روش انتخاب پمپ از روى كاتالوگ ارائه شده است.

در فصل پنچم اين كتابچه، مثال كامل و واضحى از يك استخر به ابعاد 12,5 متر در 25 مترونحوه طراحى موتورخانه ى اين استخر آورده شده است.

اميدواريم كه مطالب اين مجموعه مورد استفاده شما عزيزان قرار بگيرد.

در ادامه چند صفحه از اين كتابچه با ارزش را مشاهده مي كنيد:

مقدمه كتاب آموزش رايگان طراحی موتورخانه استخر

با پيشرفت هايي كه در چند سال اخير حاصل شده است، شيوه ها و مفاهيم طراحي استخرها تغيير پيدا كرده و ويژگي هاي جديدي به آنها اضافه شده است. طرح هاي جديد با توجه به توصيه هاي مشاوران استخرسازي درباره چيدمان، استقرار و شكل استخر تهيه مي شوند. مهندسان تاسيسات نيز بايد مطابقت داشتن كليه تجهيزات استخر را با مقتضيات جريان و فيلتراسيون آن مورد بررسي قررار داده و تأييد كنند.

البته ملاحظات ديگري چون سيستم هاى الكتريكي، نوع پمپ ها، نوع فيلترها و شيمي آب نيز وجود دارند. سازندگان استخرها بايد بخوبي با تجهيزات مورد استفاده در استخرها، رنگ ها و پرداخت هاي سطوح، شيمي آب، پمپاژ مكانيكي، فيلتراسيون، سيستم هاي گرمايش و الكتريكي آشنايي داشته باشند.

دانلود كتاب آموزش رايگان طراحی موتورخانه استخر

بخش دانلود

حجم فایل: 1.4 مگابایت

رمز فایل فشرده: www.mabzar.com

دانلود كتابچه آموزش رايگان طراحی موتورخانه استخر

مهندس ابزار؛ مرجع مهندسان ساختمان

منبع:  شركت پاكمن